Polski
pl
English
en
Stomatologia dziecięca
Stomatologia dziecięca, zwana również pedodoncją, jest dziedziną stomatologii, która została wyodrębniona z powodu odmiennej budowy zębów u dzieci, a także ze względu na ich delikatną psychikę i konieczność specjalnego podejścia. Pedodoncja zajmuje się przede wszystkim profilaktyką, diagnostyką i leczeniem chorób zębów oraz jamy ustnej u najmłodszych.

Dbanie o zęby mleczne jest niezwykle istotne – przedwczesna ich utrata prowadzić może do powstawania wad zgryzu i zaburzeń rozwojowych zębów stałych. Ze względu na zwiększoną wrażliwość na ból i podatność na stres u dzieci ważne jest, aby wizyty u dentysty odbywały się w przyjaznej atmosferze. Oswajaniu się z gabinetem stomatologicznym służą wizyty adaptacyjne, podczas których lekarz zapoznaje małego pacjenta ze sprzętem medycznym, zwykle w formie zabawy, i personelem. Pomaga to kształtować pozytywny stosunek do wizyt w późniejszym okresie.Najczęściej wykonywane zabiegi u dzieci:
  • Lakierowanie zębów - przy użyciu pędzelków pokrywamy powierzchnie wszystkich zębów lakierem fluorowym zabezpieczającym przed próchnicą
  • Lakowanie bruzd zębów - na powierzchni żującej zębów trzonowych występują miejsca o zwiększonej częstości występowania próchnicy. Aby temu zapobiec pokrywamy te punkty specjalnym preparatem
  • Kolorowe wypełnienia - stosujemy je w zębach mlecznych. Dzieciom bardziej się podobają, a rodzicom pozwalają łatwiej zauważyć ich wypadnięcie i szybko zareagować zanim pojawi się ból zęba.

Dla wszystkich najmłodszych pacjentów po każdej wizycie czekają drobne upominki.
mapka Adres gabinetu:

ul. Popowicka 28
54-237 Wrocław


Wizyty ustalane są w godzinach:
od poniedziałku do piątku: 8:00 - 20:00
telefon:
71 790 53 36
696 941 506


email:
rejestracja@twoj-stomatolog.pl
stomatolog
Home